Jak przystroić swój ogród na Boże Narodzenie?
Dom i ogród

Jak przystroić swój ogród na Boże Narodzenie?

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej magicznych i charakterystycznych okresów w roku. Na tę okazję dekorujemy nie tylko nasze domy i mieszkania, ale coraz częściej nadajemy także ogrodowi bardziej odświętnego charakteru. Nawet drobne dekoracje, swoim klimatem nawiązujące do świątecznej atmosfery, nadadzą najbliższemu otoczeniu naszego domu bardziej bożonarodzeniowego charakteru.

Jakie dekoracje ogrodowe wybrać na święta?

Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań. Aby poczuć prawdziwą atmosferę Bożego Narodzenia, warto zaopatrzyć się w klimatyczne dekoracje, z których wiele z powodzeniem umieścimy także w ogrodzie. Jako świąteczna dekoracja ogrodu świetnie sprawdzą się wszelkie świetlne łańcuchy, którymi możemy przyozdobić drzewa, krzewy, ogrodzenie, a także wejście do domu i okna. Warto wybierać jednak tylko i wyłącznie światełka przeznaczone do użytku zewnętrznego, które będą odporne na mróz, wilgoć i warunki atmosferyczne, dzięki czemu wykorzystamy je także w kolejnych latach.

Innymi dekoracjami, po które możemy sięgnąć w celu nadania ogrodowi odświętnego charakteru, są rozmaite podświetlane figurki – renifery, mikołaje, bałwanki, anioły i wiele innych. Ustawione w widocznym miejscu naszego ogrodu nadadzą najbliższemu otoczeniu domu bardziej bożonarodzeniowego charakteru. Co więcej, takie dekoracje możemy ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc z nich unikalne, mniej lub bardziej oryginalne kompozycje.

Jak przystroić swój ogród na Boże Narodzenie?

Świąteczna choinka nie tylko w domu!

Innym, ciekawym pomysłem na udekorowanie ogrodu na świąteczną modłę, jest przystrojenie w ogrodzie choinki. Jest to świetna opcja dla osób, w których ogrodzie rosną drzewka iglaste, które idealnie sprawdzą się w roli bożonarodzeniowej choinki. Wystarczy ozdobić je łańcuchami świetlnymi, bombkami, których nie używamy w domu oraz innymi, błyszczącymi dekoracjami, aby uzyskać prawdziwie świąteczną atmosferę.

Jeśli nie mamy w ogrodzie drzewek iglastych, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dekoracje umieścić na „zwykłych” drzewach i krzewach. Ich pokryte śniegiem, pozbawione liści korony i gałązki będą prezentowały się równie ładnie co choinka w towarzystwie świątecznych ozdób.