Grzejniki dekoracyjne – jakie mity wokół nich krążą?
Dom i ogród

Grzejniki dekoracyjne – jakie mity wokół nich krążą?

W trakcie urządzania mieszkania stoi się przed wyborem nie tylko koloru ścian czy mebli. Refleksja dotyczy także kwestii grzejników. Coraz bardziej popularne stają się grzejniki dekoracyjne. Wiele osób ma obawy przed ich zakupem. Wynikają one głównie z mitów jakie wokół nich powstały. Grzejniki dekoracyjne wcale nie grzeją słabiej od grzejników dekoracyjnych. Są jednocześnie doskonałym urządzeniem grzewczym, jak i dekoracyjnym.

Grzejnik dekoracyjny w łazience – jak najbardziej tak!

Grzejniki dekoracyjne mogą być zamieszczane praktycznie w każdym pomieszczeniu, nie ma tutaj znaczenia czy jest to korytarz, pokój czy łazienka. Jest to możliwe dzięki technologii, która je tworzy. Podczas produkcji są one pokryte specjalistyczną farbą antykorozyjną, co powoduje, że można jest montować także w miejscach o podwyższonej wilgotności, czyli np. w łazienkach.

Grzejnik nie musi być montowany pod oknem

Istnieje przeświadczenie, mówiące o tym, że grzejnik musi znajdować się pod oknem, gdyż temperatura wokół nich najczęściej ulega spadkowi. Jest to dość zasadne, jednakże w dzisiejszych czasach budynki są wyposażone w znacznie lepszą izolacyjność, a współczesne okna i drzwi są znacznie wyższych standardów w porównaniu do tych, instalowanych kilka lub kilkadziesiąt lat wcześniej.

Grzejniki dekoracyjne – jakie mity wokół nich krążą?

Grzejnik dekoracyjny można podłączyć do istniejącej instalacji

Występuje opcja przyłączenia grzejnika dekoracyjnego do istniejącej instalacji w danym pomieszczeniu. Jest to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić dużo czasu na niepotrzebne przeróbki, a co ważniejsze pieniądze.

Grzejnik dekoracyjny elektryczny

Grzejnik dekoracyjny może być elektryczny, wszystko za sprawą specjalnego płynu i grzałki elektrycznej. To dobra opcja dla tych, którzy nie planują generalnego remontu i nie muszą doprowadzać dodatkowej instalacji w każdym pomieszczeniu.

Najważniejsze jest to, by w trakcie wyboru grzejnika zwrócić uwagę na jego rozmiar, by oprócz walorów estetycznych spełniał również te praktyczne takie jak odpowiednie ogrzewanie pomieszczenia.