Oświetl własny kąt - Led Flex
Dom i ogród

Oświetl własny kąt - Led Flex

Coraz częściej słyszymy o zyskujących popularność przewodach świetlnych Led Flex.  Zastosowanie oświetlenia liniowego jest szerokie. Używając wężów świetlnych możemy w ciekawy i oryginalny sposób zaaranżować przestrzeń naszego pomieszczenia, a nawet zewnętrzne części budynków. Warto pamiętać jednak, że jedne przewody oświetlają przestrzeń wokół, natomiast inne tworzą jedynie akcent oświetleniowy. 

W poniższym artykule dowiesz się , jak można wykorzystać led flex. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem niepowtarzalnego klimatu u siebie w domu lub w swojej knajpie, zajrzyj do sklepu LEDart.  

Jak działają led flex?

Neony led flex stanowią nowoczesny wariant klasycznego oświetlenia. Opierają się na działaniu dziesiątek punktów LED, które tworzą spójną całość, dając tym samym wrażenie ciągłej linii świetlnej. Węże świetlne led flex nie posiadają wad typowych dla neonów, dlatego mogą być zastosowane w domach oraz na elewacjach budynków. Plusem neonów jest to, że można je przestawiać zależnie od potrzeb i decydować o ich kształcie. Najlepsze modele znajdziesz na stronie sklepu LEDart.

Dawne neony posiadały wady - były szklane i wymagały stworzenia kształtu natychmiast po złożeniu zamówienia. Wiązało się to z kosztowną inwestycją już na samym początku produkcji. Kolejnym minusem starszych modeli neonów był fakt, że w ich wnętrzu znajdował się gaz, który po stłuczeniu mógł wywołać choroby i inne niepokojące objawy. Szklane neony nie były trwałe ze względu na materiał wykonania. 

Kiedy powstały neony led flex?

Za powstanie neonów led flex, czyli innymi słowy - lampy wyładowczej - odpowiedzialny jest George Claude.

Neony led flex swój rozkwit przeżywały w latach 60. XX wieku. Świecące rurki zmieniły świat reklamy. Z racji tego, że przykuwały one uwagę klientów, stały się dla ówczesnych przedsiębiorców obowiązkowym elementem. Neony umieszczone jako szyld reklamowy budziły zachwyt przechodniów. 

Oświetl własny kąt - Led Flex

Nowoczesne led flex

Obecnie na rynku dostępną mamy nową odsłonę taśmy led flex w postaci elastycznego węża świetlnego, który daje nam możliwość wykonywania indywidualnych napisów, wzorów oraz logotypów. 

Taśma led flex została umieszczone w giętkiej silikonowej osłonie, a jej światło świeci mocną jednolitą linią. Taśma odporna jest na uszkodzenia oraz warunki zewnętrzne. Posiada wysoki stopień ochrony, dzięki czemu może być również stosowana na zewnątrz. 

Chcąc urozmaicić wnętrze swojego domu lub restauracji, masz do wyboru różne kolory taśmy led flex np.: biały ciepły, biały zimny, czerwony, niebieski i zielony. 

Zaletami led flex jest ich uniwersalne zastosowanie, które zapewnione jest dzięki elastycznej osłonie. Dodatkowo, taśmy możesz użyć na elewacji budynku, gdyż jest ona odporna na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne. Nowoczesne taśmy led flex w niczym nie przypominają dawnych szklanych neonów - cechuje je długa żywotność oraz wysoki wskaźnik oddawania barw. Plusem taśmy led flex jest niskie zużycie energii. 

Z całą pewnością idealnie nada się do branży reklamowej. Nikt nie przejdzie obojętnie obok kawiarenki, w której zobaczy zachęcający, świecący szyld.