Kontenery magazynowe – czy warto zdecydować się na tę alternatywą dla klasycznego magazynu?
Poradnik

Kontenery magazynowe – czy warto zdecydować się na tę alternatywą dla klasycznego magazynu?

Powierzchnia magazynowa, w której składujemy towary lub półprodukty do produkcji naszych towarów to ogromna inwestycja. Zarówno zakup, jak i wynajem takiej powierzchni wiąże się z ogromnymi kosztami, na które niektórych firm, szczególnie tych młodych, zwyczajnie nie stać.  Na szczęście istnieje inne wyjście z tej sytuacji. O czym mowa? Kontenery magazynowe nowe lub używane! Są zdecydowanie bardziej budżetową opcją, która jest wygodna, w pełni mobilna i pozwala na spore modyfikacje. Czym kontenery magazynowe różnią się od magazynów i czy warto w ogóle brać je pod uwagę? Zostańcie z nami do końca! W tym artykule odpowiadamy na te pytania!

Kontenery magazynowe – czy warto zdecydować się na tę alternatywą dla klasycznego magazynu?

Kontenery magazynowe – mobilna alternatywa dla magazynu

Zarówno jedna, jak i druga opcja, tj. kontener i magazyn, ma swoje plusy i minusy, które będą kreowane przez Wasze potrzeby. Jeśli potrzebujecie mobilnego magazynu, który bez problemu przetransportujecie z punktu A do punktu B – postawcie na kontenery magazynowe. Przewieziecie je z miejsca na miejsce bez konieczności rozładunku.

Czy kontener używany to dobry pomysł?

Używany kontener magazynowy może być dobrym pomysłem, ale tylko pod warunkiem, że przed zakupem go – dobrze go sprawdzicie. Upewnijcie się, że nie ma on żadnych wad, a w drzwiach do niego nie widać luk lub prześwitów, które będą zaproszeniem dla złodzieja. Sprawdźcie także, czy nie widać na nim rdzy i innych wad oraz kiedy został wyprodukowany i jak długo sprzedawca z niego korzystał. Jeśli nie zauważycie problemów z kontenerem – śmiało możecie się na niego zdecydować.

Kontener magazynowy nowy – tak czy nie?

Jeśli możecie sobie na niego pozwolić, zdecydowanie tak. Używany będzie tańszy, jednak nowy pozwoli Wam na wprowadzenie szeregu modyfikacji, dzięki którym korzystanie z niego będzie przyjemnością. Pamiętajcie, że płacąc odrobinę więcej otrzymujecie fachowe doradztwo, pewny produkt i swój czas, który oszczędzicie na szukaniu, sprawdzaniu oraz ewentualnym naprawianiu używanego kontenera. Kupując nowy od profesjonalnej firmy, jak chociażby SeaBox, dostajecie genialny produkt, z którego od razu możecie korzystać.

Gdzie znajdują zastosowanie kontenery magazynowe?

Kontenery magazynowe wykorzystuje się głównie do przechowywania i transportu towaru. Sprawdzają się także na budowach, gdzie przechowuje się w nich np. drogi sprzęt budowlany lub dokumenty. Poza tymi oczywistymi zastosowaniami pewnie niejednokrotnie spotkaliście się także z przerabianiem kontenerów i wykorzystywaniem ich w roli m.in. biur, food track’ów czy pomieszczeń usługowych. To ciekawe rozwiązanie, z którego wiele osób korzysta w momencie, gdy magazyn przestaje być im już potrzebny.