Kontener biurowy – jak jest zbudowany i czy warto zdecydować się na urządzenie w nim swojego biura?
Poradnik

Kontener biurowy – jak jest zbudowany i czy warto zdecydować się na urządzenie w nim swojego biura?

Kontener biurowy jest jedną z najwygodniejszych form zorganizowania miejsca pracy dla swoich podwładnych. Jego ogromnym atutem jest możliwość posadowienia go w każdej, wygodnej dla nas, lokalizacji. Świetnie sprawdza się jako stałe bądź tymczasowe biuro, miejsce do składowania niesamowicie ważnej dokumentacji, a także miejsce do odpoczynku. Jak dokładnie zbudowane są kontenery biurowe i czy faktycznie są rozwiązaniem, na które warto się zdecydować? Sprawdźcie!

Kontener biurowy – jak jest zbudowany i czy warto zdecydować się na urządzenie w nim swojego biura?

Jak zbudowany jest kontener biurowy?

Kontener biurowy to konstrukcja, w skład której wchodzą:

  • Rama kontenerowa o samonośnym charakterze. To właśnie dzięki niej cała konstrukcja kontenera jest w stanie sztywno i stabilnie stać w miejscu, w którym została ona postawiona. Grubość ramy zależy od wielu czynników – przede wszystkim od producenta i stosowanych przez niego indywidualnych rozwiązań.
  • Ściany kontenera biurowego. Mogą być one zrobione z płyty szkieletowej bądź płyty warstwowej.
  • Podłoga kontenera.
  • Sufit kontenera.
  • Okna oraz drzwi kontenera. Te elementy niczym nie różnią od tych wykorzystywanych w klasycznym budownictwie. Mają dokładnie ten sam rozmiar i standard wykonania.

Gdzie postawić kontener biurowy?

Kontener biurowy może stanąć wszędzie, gdzie tylko macie na to ochotę. By go postawić, nie potrzebujecie absolutnie żadnego pozwolenia czy fundamentów. Jedyne co będzie konieczne to np. wypoziomowane betonowe bloczki, dzięki którym kontener będzie stał równo.

Zalety kontenerów biurowych

  • Podstawową zaletą tego rozwiązania jest cena. Koszt kupienia oraz posadowienia kontenera, jeśli mamy działkę, jest zdecydowanie niższy niż koszt wynajmu powierzchni biurowej lub koszt budowy bądź zakupu nieruchomości. Niższy koszt w połączeniu z najwyższym standardem, w jakim wykończone są nowoczesne kontenery biurowe, to gwarancja, że Wy i Wasi klienci będziecie zadowoleni. Z racji proporcjonalnie niższej ceny, kontenery są świetnym rozwiązaniem dla firm, które dopiero startują i nie są w stanie pozwolić sobie jeszcze na inwestycję w nieruchomość.
  • Kolejnym atutem kontenera biurowego jest jego mobilność. Kontener jest postawiony na wspomnianych wcześniej bloczkach betonowych. Nie jest przytwierdzony do podłoża na stałe, a co za tym idzie, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba, można zmienić jego lokalizację. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się na placach budowy, gdzie kontenery wykorzystuje się jako biura dewelopera. W momencie zakończenia jednej inwestycji, bez problemu można taki kontener przetransportować w miejsce kolejnej budowy.
  • Elastyczność to także jedna z zalet, które posiadają kontenery. Moduły kontenerowe pozwalają nam na bezproblemowe łączenie ich zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki temu decydując się na nie, bez problemu otrzymamy interesujący nas metraż i miejsce, które pomieści wszystkich Waszych pracowników.
  • Wysoki standard wykończenia, czyli następny atut rozwiązania, jakim jest kontener biurowy. Kontenery posiadają wszystkie niezbędne instalacje, meble, okna i inne. Kupując kontener możecie nanieść własne zmiany, dzięki czemu zostanie od dostosowany do Waszych indywidualnych oczekiwań.