Jaki grzejnik elektryczny wybrać?
Dom i ogród

Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

Grzejniki elektryczne obecnie są bardzo popularnym sposobem na ogrzewanie domu. Dzięki nim można ekologicznie ogrzać wszystkie pomieszczenia w domu. Dobrym rozwiązaniem na ogrzanie domu jest energooszczędny grzejnik.

Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

Jak działa energooszczędny grzejnik?

Okazuje się, że przy grzejnikach energooszczędnych oraz dobrym dociepleniu domu, czy mieszkania, ogrzewanie elektryczne jest opłacalne. W grzejnikach elektrycznych energooszczędnych powietrze jest zasysane w dolnej części, jest później ogrzewane, a następnie unosi się do góry. Konwekcja pozwala na ogrzanie dużych pomieszczeń w krótkim czasie. W innym przypadku starego typu grzejników ciepło z grzejnika rozchodzi się po pomieszczeniu, bez wymiany ciepła zimnego na ciepłe. W efekcie takie ogrzewanie jest bardzo niepraktyczne i drogie.

Grzejniki energooszczędne nie wymagają od nas również montażu całej instalacji grzewczej. Wystarczy jedynie gniazdko 230 V. Grzejnik elektryczny może być umieszczany zarówno w salonie, jak również w łazience, czy kuchni. Często ma dekoracyjna formę, która ładnie komponuje się z innymi elementami wyposażenia. Dodatkowo są bardzo lekkie i można je łatwo transportować.

Plusy posiadania grzejnika elektrycznego:

-niedroga i prosta instalacja

-sterowanie temperaturą wnętrza

-bezgłośna praca

-możliwość szybkiego rozbudowania instalacji grzewczej

-gwarancja aż 30 lat na grzejniki elektryczne

-bardzo dogodna ochrona przed przegrzaniem

-bezpieczny sposób na ogrzewanie domu dla alergików

-powolne oddawanie ciepła

Obudowa grzejników elektrycznych jest bardzo estetyczna, ale również nie nagrzewa się. Dzięki temu są to odpowiednie grzejniki np. w pokojach dziecięcych. Istnieje możliwość ustawienia temperatury grzejnika, w zależności od preferencji – może ona wynosić od 30 do 65 stopni. Szybka instalacja pozwala na łatwy montaż oraz nie sprawi nam problemu. Grzejniki energooszczędne pozwalają na szybkie i ekologiczne oszczędzanie energii oraz czystsze powietrze. Wiele domów z dobrym ociepleniem przestawia się na ogrzewanie za pomocą prądu, co pozwala na dbałość również o naszą planetę.