Basen w ogrodzie - wszystko co musisz wiedzieć
Poradnik

Basen w ogrodzie - wszystko co musisz wiedzieć

Baseny to nie tylko wakacje – gospodarstwa domowe instalują je w swoich ogrodach, aby jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń. Dzięki tej instalacji ludzie mogą nie tylko pływać, ale także korzystać z takiej atrakcji przez cały rok.

Basen w ogrodzie – co musisz wiedzieć o tej wyjątkowo odmiennej opcji ogrodniczej?

Basen może znacznie poprawić jakość przydomowego ogrodu i stworzyć miejsce do przyjemnego, rodzinnego wypoczynku. Większość nowoczesnych basenów potrzebuje techników na miejscu, którzy je czyszczą i konserwują. Porozmawiaj z nimi przed zainstalowaniem basenu, aby poznać koszty, które mogą powstać w takich przypadkach.

W rzeczywistości jest wiele rzeczy, które musisz wiedzieć o tych odkrytych basenach. Dla Twojej wygody, pokrótce podkreślmy każdy kluczowy element, który powinieneś zebrać, zanim wyjdziesz i kupisz jeden dla swojej nieruchomości. Basen w ogrodzie wymaga troski, uwagi i dużo więcej niż tylko odkręcenia wody.

Pierwszą kwestią do rozważenia przy wyborze basenu w ogrodzie powinna być jego lokalizacja. Basen nie może blokować zbyt dużej ilości światła słonecznego, w przeciwnym razie rośliny mogą uschnąć i umrzeć, ponieważ część światła słonecznego musi przedostać się przez powierzchnię wody (chociaż cień z drzew może pomóc w utrzymaniu pewnego poziomu wilgotności). Późniejszą kwestią jest nawadnianie. Po zainstalowaniu architektury krajobrazu podlewanie i pielęgnacja może stać się trudne. Ten punkt może wpłynąć na Twoją decyzję, czy umieścić swój basen w istniejącym już zagospodarowaniu terenu, czy znaleźć bardziej puste miejsce na swojej posesji, w którym mógłbyś przygotować optymalną glebę, odpowiednią odległość itp.

Basen w ogrodzie - wszystko co musisz wiedzieć 

Jak dbać o basen w ogrodzie?

Pomimo swojej trwałości i złożoności, baseny wymagają odpowiedniej pielęgnacji przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi i wszelkimi przypadkowymi uszkodzeniami, których mogą doznać. Woda powinna być regularnie sprawdzana, aby zapewnić normalne warunki sanitarne.

Jednym z największych problemów związanych z basenami jest brud – czy to z ludzkich stóp, liści, czy spadającego gruzu. czasem może to prowadzić do kosztownych napraw. Dlatego lepiej wybrać inną trasę. Ochrona przed zanieczyszczeniami pomaga chronić jakość wody oraz zapobiegając nieprzyjemnym zapachom.