Pompy beczkowe FLUX w zestawie, do jakich zastosowań?
Poradnik

Pompy beczkowe FLUX w zestawie, do jakich zastosowań?

Pompy beczkowe to urządzenia o niezwykle prostej budowie. Składają się przede wszystkim z rury ssącej, roboczego wału zakończonego śrubą lub wirnikiem i napędzającego jego pracę silnika. Tak wygląda pompa beczkowa w swojej podstawowej postaci. Na tym jednak się nie kończy. Do pomp beczkowych montowane są również akcesoria, które pozwalają na jej wygodne i efektywne użytkowanie. Przy zakupie takiego urządzenia warto zaopatrzyć się już w kompleksowe rozwiązanie, jakie oferuje niemiecka marka FLUX.

Pompy beczkowe FLUX w zestawie, do jakich zastosowań?

Zestawy pomp beczkowych FLUX

Firma FLUX produkcją pomp zajmuje się już od ponad 70 lat. I jest to marka, która włożyła olbrzymi wkład w rozwój tego typu technologii pompowania. To właśnie ona skonstruowała pierwszą pompę beczkową elektryczną. Dzisiaj pompy beczkowe FLUX to bogaty asortyment, w którym znaleźć można różnego rodzaju urządzenia zarówno do rozładunku, jak i załadunku mediów o różnym stopniu lepkości i agresywności.

Pompy beczkowe FLUX w zestawie, do jakich zastosowań?

Przy czym firma oferuje swoje produkty również w kompleksowych zestawach, gdzie znajdują się wszystkie elementy niezbędne do sprawnej pracy pompy. Co dokładnie zawierają zestawy pomp beczkowych FLUX? W standardowym zestawie pomp beczkowych FLUX otrzymujemy:

  • pompę wraz z wałem i silnikiem
  • pistolet nalewowy
  • węża ze złączkami
  • mocującą nakrętkę do beczki
  • przewód uziemiający (dla określonych typów pomp)

Co istotne, FLUX w zestawie oferuje różne pompy beczkowe, które dedykowane są do pracy z rozmaitymi typami mediów. Jakimi dokładnie?

Pompy beczkowe FLUX w zestawie – rodzaje

Pompy do beczek FLUX w zestawie to bogaty wybór produktów, które mają zastosowanie w wielu branżach, począwszy od spożywczych i kosmetycznych przez farmaceutyczne i chemiczne, na przemyśle paliwowym skończywszy. FLUX oferuje również rozwiązania uniwersalne i te, które są dedykowane do użytku prywatnego. Natomiast gotowe zestawy obejmują przede wszystkim pompy beczkowe FLUX do stężonych kwasów i zasad, do cieczy niebezpiecznych i łatwopalnych czy produktów ropopochodnych, a także pompy dedykowane do zastosowań wymagających sterylności i higieniczności.