Scherzinger, czyli pompy o szerokim spektrum aplikacji
Poradnik

Scherzinger, czyli pompy o szerokim spektrum aplikacji

Pompy Scherzinger to urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłowych, począwszy od technologii motoryzacyjnej, poprzez inżynierię mechaniczną i budownictwo oraz technologie energetyczne, na szeregu innych, bardziej indywidualnych aplikacjach skończywszy. Dlaczego warto postawić na pompy zębate Scherzinger i jakie są ich rodzaje?

Scherzinger, czyli pompy o szerokim spektrum aplikacji

Scherzinger i ponad 80 lat doświadczenia

Pompy to urządzenia, które powinny być zaprojektowane z dbałością o każdy element ich konstrukcji i uwzględnieniem każdego aspektu ich eksploatacji. Z tego też powodu warto wybierać produkty marek, które doskonale wiedzą, jak stworzyć produkt najwyższej jakości.

Takim producentem jest niemiecka firma Scherzinger, która ma ponad 80 lat doświadczenia w produkcji wysokiej jakości pomp zębatych. Firma zatrudnia obecnie około 150 pracowników – w tym wysokiej klasy specjalistów, którzy opracowują nowoczesne rozwiązania w zakresie konstrukcji pomp zębatych. Dzięki temu produkty oferowane przez markę odznaczają się niezawodnością i pełnym dopasowaniem do potrzeb.

Scherzinger posiada swoje oddziały w 6 lokalizacjach i oferuje swoje rozwiązania dla wielu sektorów przemysłowych, działających w różnych regionach świata. Przy czym firma oferuje niezwykle elastyczne rozwiązania, dzięki którym jej produkty mogą być dostosowane do najróżniejszych zastosowań. A same pompy Scherzinger odznaczają się niezwykłą żywotnością i niezawodnością.

Rodzaje i zastosowanie pomp Scherzinger

Pompy Scherzinger to szeroki przekrój produktów charakteryzujących się szerokim spektrum zastsowania. Wśród nich znajdziemy między innymi pompy zębate dedykowane do układów ciśnieniowych wymagających wysokiej klasy szczelności i wytrzymałości, miniaturowe pompy hydrauliczne stosowane np. w drzwiach otwieranych hydraulicznie czy regulowanych siedziskach lub łóżkach, pompy stosowane w systemach dozujących i wielu innych aplikacjach.

Co do samej konstrukcji urządzeń to warto zaznaczyć, że pompy Scherzinger odznaczają się modułową budową i łatwością konserwacji. Przy czym do wyboru mamy pompy zębate wykonane z różnego rodzaju materiałów np. pompy zębate z tytanu dedykowane do pracy z agresywnymi mediami, pompy ze stali nierdzewnej, pompy z żeliwa czy pompy hermetycznie uszczelnione Hastelloy.