Piec gazowy katalityczny - co musisz wiedzieć?
Warto kupić/wiedzieć

Piec gazowy katalityczny - co musisz wiedzieć?

Piecyk gazowy katalityczny to ciekawa alternatywa dla elektrycznych grzejników. Co warto wiedzieć na temat tego typu urządzeń? Na jakiej zasadzie działają i czy opłaca się je zakupić?

Piecyk gazowy katalityczny – co to jest?

Piecyk gazowy katalityczny to urządzenie, które zostało przystosowane do spalania gazu. Warto przy tym zaznaczyć, że płyta grzewcza tego typu urządzenia oczyszcza spaliny i tym samym eliminuje niepożądane zapachy. Jest to wydajny i prosty w obsłudze przenośny grzejnik. Co ważne tego typu sprzęt posiada wszystkie odpowiednie zabezpieczenia, które uchronią jego użytkowników przed ulatnianiem się CO2. Na jakiej zasadzie działa tego typu urządzenie? Można powiedzieć, że jego działanie podobne jest do katalizatora w samochodzie. Płyta grzewcza takiego piecyka gazowego jest katalizatorem, dlatego też dzięki niej możliwe jest równomierne rozprowadzanie ciepła, a wszystko to przy naprawdę niedużym spalaniu gazu. Należy również podkreślić, że w tego typu urządzeniu paliwo jest całkowicie spalane.

Czy warto kupić piecyk gazowy katalityczny?

Można śmiało powiedzieć, że taki piecyk bardzo dobrze sprawdzi się wszędzie tam gdzie potrzebujemy dodatkowego źródła ciepła. Możemy stosować go zarówno w domu, jak i np. w biurze czy w zakładzie pracy.

Piec gazowy katalityczny - co musisz wiedzieć?

Wiele osób chętnie decyduje się na zakup tego typu urządzenia, ponieważ jest ono niezwykle wydajne, a przy tym energooszczędne i bezpieczne w stosowaniu. Należy jednak pamiętać, aby w pomieszczeniu, w którym stosowany jest piecyk gazowy katalityczny została zapewniona właściwa wentylacja powietrza. Urządzenie to jak wszystkie inne wymaga okresowego czyszczenia i konserwacji. Piecyk gazowy katalityczny ma wiele zalet, możemy zaliczyć do nich miedzy innymi: niskie spalanie, łatwe użytkowanie, możliwość wykorzystania nawet w pomieszczeniach, w których nie mamy dostępu do prądu, szybkie nagrzewanie do optymalnej temperatury i równomierne rozprowadzanie ciepła. Nic, więc dziwnego, że piecyk gazowy katalityczny jest chętnie wybierany, jako źródło ciepła do doraźnego dogrzewania pomieszczeń.